fbpx

Kuidas meelitada last hambaid pesema?

Avaleht/Kasulik nõu/Kuidas meelitada last hambaid pesema?

Kuidas meelitada last hambaid pesema?

Oma igapäeva töös puutume kokku pidevalt murelike lastevanematega, kes küsivad meie käest, mida teha kui laps keeldub hambaid pesemast? Püüame leida siis nõuandeid sellele murele.

Üldiselt annavad paremaid tulemusi tunnustamine ja väikesed preemiad, mitte sundimine. Hammaste pesemine peaks olema ikkagi meeldiv mitte negatiivne tegevus. Tavaliselt on nii, et lapsele muutub hambapesu meeldivaks siis, kui teha see mänguks või kui hambapesemise ajal rääkida lapsele mingi huvitav jutt. Mõnikord on abiks seegi, kui lapsevanemad pesevad hambaid lastega koos. Lapsevanem on ju eeskujuks lapsele ja tihtipeale püütakse ema-isa või vanemat õde-venda igas asjas jäljendada. Abi võib olla ka uue hambaharja või hambapasta muretsemisest. Poelettidel ja apteekides on lastele mõeldud hambapastasid müügil päris lai maitsevalik ja võibolla ei meeldi lapsele just praegune hambapasta maitse. Last võib hambaid pesema motiveerida ka elektrilise hambaharja soetamine. Tänu sellele, et elektrilise hambaharja edasi-tagasi ja pöörlevad liigutused aitavad hambaid tõhusamalt puhtastada, saavad ka hambad paremini puhtaks pestud.

Kindlasti peaksid vanemad lapse hammaste pesu jälgima – seda isegi kuni kooli minekuni, vajadusel kauemgi. Kui hambaarst näeb, et laps ei tule õpetusest hoolimata oma hammaste puhastamisega toime, siis peaks lapsevanem jätkama lapse abistamist selle toimingu juures. Uskuge, teie lapsed on ükskord teile selle vaeva eest väga tänulikud!