HAMBAKAUNISTUSED

Mis on hambakaunistus?

Hambakaunistused on tillukesed kristall kujukesed, mis liimitakse hambale ilma hambaemaili kahjustamata. Kaunistus on umbes 0,5 mm paksune, laius-pikkus varieeruvad (~2-3 mm). Kuna hambakaunistus on suhteliselt õhuke, harjub sellega üsna kiiresti. Saadaolevate kujukeste valikusse kuuluvad näiteks kullast südamed, taevatähed, delfiinid jne. Hambakaunistusi on nii väärismetallist, ainult kivikesena kui ka väärismetallkujuke koos kiviga.

Kuidas hambakaunistust paigaldatakse?

Paigaldamise eel töödeldakse hamba pind happega ja seejärel kinnitatakse hambakaunistus spetsiaalse voolava täidismaterjaliga hambale. Täidismaterjal kõvastatakse lambi abil. Kogu protseduur võtab aega umbes 15 minutit ja on täiesti valutu.

Kuidas toimub hambakaunistuse eemaldamine?

Kui tekib soov hiljem kaunistus eemaldada, siis kulub hambaarsti juures vaid 15 minutit. Hambakaunistus eemaldatakse hamba pinnalt spetsiaalsete lihvimispuuride ja poleerimisketastega. Hamba pind on ka pärast kaunistuse eemaldamist sile ja vigastusteta.

Kui kaua hambakaunistus püsib?

Teoreetiliselt peaks korralikult paigaldatud ja hooldatud hambakaunistus hambal püsima aastaid, kuid ettevaatamatu tegutsemine (nt. kõva toidu närimine, traumad jmt.) võivad selle liiga vara lahti murda. Kui hambakaunistuse tagumine pind on rikkumata ja vana kaunistus on kenasti korras, siis saab selle soovi korral enamasti tagasi liimida.

Hambakaunistuse hind

Hambakaunistuse paigaldamise hind koosneb paigaldamise tasust, millele lisandub kaunistuse hind. Kaunistuse hind sõltub sellest, kui palju on kujukeses väärismetalli ja kui väärtuslik on kivike. Vaata täpsemalt hinnakirjast (hügieen/esteetika sektsioon).

Broneeri aeg mugavalt meie online broneerimisüsteemis!

Hambakaunistus