Esimene visiit hambaarsti juurde peaks toimuma 1,5-2-aastase lapsega, kui osa piimahambaid on juba suhu lõikunud. Loodetavasti pole sellises vanuses vaja hambaid ravida, kuid varajaste visiitidega harjub laps hambaravikabinetiga ja sellega, et hambaarst tema suus toimetab.
Esimeseks visiidiks hambaarsti juurde võiks lapsevanem lapse ette valmistada. Tänu sellele on lapsel lihtsam uue keskkonnaga kohaneda. Kodus võiks lapsevanem eelnevalt rääkida lapsele, mis teda ees on ootamas ja ühtlasi seletada, mida hambaarsti töö endast kujutab. Abiks on vastava teemaga seotud raamatud ja multifilmid. Mitte mingil juhul ei tohiks last hirmutada hambaarsti, puurimise või süstiga. Esimene visiit on tavaliselt mänglev, kus laps lihtsalt tutvub ümbrusega, sõidab hambaravitooliga jne. Kui selleks on vaja, siis alles järgmisel visiidil alustatakse raviga ja tehakse mingi lihtne profülaktiline protseduur või ravitakse kõige väiksem hambaauk, minnes järk-järgult tõsisemate probleemide juurde. Nii saavutatakse usaldus ja hea koostöö lapse ja hambaarsti vahel. Kui laps on tubli, siis hambaarst kingib lapsele peale visiiti väikese mänguasja või meene.
Laps vajab turvalisust ja sõbralikkust, seepärast on soovitav, et ta käiks ühe kindla hambaarsti juures, kellega saavutatakse hea kontakt ning keda laps usaldab. Lapsega tuleks hambaarsti külastada vähemalt kaks korda aastas.