Ortodontiline hambaravi

Ortodontia on hambaravi haru, mille käigus parandatakse hammaste asendeid. Tulemuseks tekib ilus ja sirge hambarida.

 

Ortodontilise ravi käigus saab muuta hammaste asendeid, parandada hambakaarte kuju ja funktsiooni. Ravi võib muuta ka näo üldist väljanägemist ning lihaste ja liigese funktsioone.

Ortodontilise hambaravi abil saab suunata ruumipuuduses olevaid hambaid sirgesse ritta, sulgeda vahesid hammaste vahel ning taastada igemehaiguse ehk parodontiidi tagajärjel nihkunud hammaste asendeid.

Samuti aitab ravi luua paremad tingimused edasiseks proteesimiseks, kui patsient seda vajab.

Soovitatav aeg raviks on teismeiga, mil hambad on just suhu lõikunud ning nihkumine kõige kiirem, aga sobiva ravilahenduse leiame igas vanuses patsientidele, kellele viltune hambarida muret teeb.

Ortodontia

Breketid

 

Parimaid tulemusi hammaste joondamisel annab tänapäeval breketite kandmine.

Maxilla Hambakliinikus kasutame hammaste nihutamiseks erinevaid breketeid:

Viimaste breketite isekinnituv disain võimaldab hammastele suunata vähem jõudu, mistõttu hambad kohalduvad survega kiiremini ning neid peab ka tavapärasest harvem aktiveerimas käima. Loe lähemalt, mis on iseligeeruvad breketid. Breketeid on erineva kuju, välimuse ja värvidega ning nii peaks igal patsiendil olema võimalik leida endale sobilik ravivahend.

Enne ravi alustamist viib ortodont läbi uuringud, mille põhjal koostab võimalikud raviplaanid ning koos patsiendiga valib parima võimaliku ravilahenduse.

 

Ravi kestab keskmiselt 1-2,5 aastat, mille kestel patsient kannab hammaste asendite parandamiseks breketeid. Breketite eemaldamisele järgneb ortodontilise ravi tulemust säilitav ehk retensiooniperiood, mis on vajalik selleks, et saavutatud tulemus jääks püsima.

Täpsemalt selgitavad ja annavad nõu meie ortodondid.

Enamus juhtudel on laste ortodontiline ravi tasuline. Vaid teatud raskemate diagnooside korral tasub ravi eest Eesti Tervisekassa. Loe lähemalt, millistel puhkudel kompenseerib laste ortodontilist ravi Tervisekassa.

Maxilla Hambakliinikutes teostatakse ka ortodontilist kaperavi Invisalign süsteemiga. Loe lähemalt siit.

BRONEERI AEG

Broneeri vastuvõtuaeg mugavalt meie online broneerimisüsteemis või võta ühendust sobiva kliinikuga