KAPERAVI – HEA ALTERNATIIV BREKETITELE!

Ortodontiline kaperavi on üks ravimeetoditest, mida kasutatakse hammaste õige asendi saavutamiseks. Kaped on alternatiiv traditsioonilistele breketitele ja sobib neile, kes otsivad vähem märgatavat ravi.

Kaped

Lihtne ja märkamatu viis hammaste õige asendi saavutamiseks

Ortodontilised kaped on esteetilisem ja mugavam alternatiiv breketitele. Kaped toimivad sarnaselt breketitele, liigutades hambaid järk-järgult sobivasse asendisse.

Individuaalselt patsiendi hammaste järgi valmistatud kapesid tuleks parima tulemuse saavutamiseks kanda ööpäevas keskmiselt 22 tundi.

INVISALIGN

ortodontilised kaped

Maxilla hambakliinikutes kasutatakse peamiselt Invisalign kaperavi, mis on üks esimesi firmasid, kes individuaalseid kapesid hambumuse korrigeerimiseks tootma hakkas.

Invisalignil on ligi 7 miljonit patsienti üle kogu maailma ja ka enamik Eesti arste kasutab Invisalign kapesid.

Loe mida Invisalign kaperavi endast kujutab ja kas see sobib sinu hambumuse korrigeerimiseks.

Invisalign kaperavi

Kas mulle sobib kapedega ravi?

Kapedega ravi sobivust oskab täpsemini hinnata spetsialist, kellel on sertifikaat kapedega ravi teostamiseks. Kapede tehnoloogia areneb aja jooksul kiiresti ja ka keerulisemaid ravijuhte on võimalik kapedega lahendada.

Üldiselt alustatakse kapedega ravi vanuses, kus on hammaste vahetumine juba toimunud, mis on umbes 11-12 aasta vanuselt. Samas on võimalik kapedega teostada ravi ka noorematel lastel vahelduvas hammaskonnas kui teostada ravi mitmes etapis ja/või kombineerida seda teiste raviaparaatidega.

Kaperavi kestvus – kui kaua kestab kaperavi?

Kaperavi kestvus oleneb ravi keerukusest. Breketravi keskmine pikkus on 16-18 kuud. Kapedega ravi pikkus on mõnevõrra lühem, keskmiselt 12 kuud. Kontrollvisiidid toimuvad iga pooleteise või kahe kuu tagant.

Kas tulemus on sama hea kui breketitega?

Lõpptulemus nii breketraviga kui ka kaperaviga on sama. Kindlasti tuleb läbi arutada enda raviarstiga eelnevalt soovitud tulemus ja selle saavutamiseks vaja minev raviplaan. Valides kaped on pärast raviplaani valmimist võimalus virtuaalselt näha ennustatavat lõpp-tulemust ja umbkaudsest ravi kestust.

Kui palju maksab kapedega ravi?

Kapede hind sõltub ravi keerukusest. Üldiselt jääb kaperavi hind 2500-5000 EUR vahele. Paljudes kliinikutes on võimalus ravi eest tasuda osade kaupa.

BRONEERI AEG

Broneeri vastuvõtuaeg mugavalt meie online broneerimisüsteemis või võta ühendust sobiva kliinikuga