LUU KASVATAMINE EHK AUGMENTATSIOON

Kui hammas eemaldatakse ja kaob tavapärane koormus lõualuule, siis hakkab toimuma järk-järguline luu taandumine, mille tulemuseks on lõualuu laiuse ja kõrguse vähenemine.

Implantatsiooni planeerimisel hinnatakse alati luu mahtu ja kvaliteeti. Kui luud ei ole piisavalt, siis seda lisatakse juurde luu kasvatamise protseduuriga.

Luu kasvatamiseks kasutatakse spetsiaalseid graanuleid või L-PRF meetodit (Tartu kliinik).

Reeglina tehakse vastavat protseduuri koos implantatsiooniga, kuid siis võtab luustumine aega tavaliselt 6-9 kuud. Juhul, kui samal visiidil implantaadi paigaldamine on liiga riskantne, siis kaetakse luu spetsiaalse kaitsva membraaniga ning alles hiljem toimub implantatsioon. Ülalõualuu piisava luukõrguse puudumise puhul tõstetakse põskkoopa limaskest ja viiakse luud limaskesta ja põskkoopa põhja vahele (sinus lift).

Luu kasvatamine ehk augmentatsioon

Mida kujutab endas üksiku hamba asendamine ja miks tuleb puuduvad hambad võimalikult kiiresti asendada, saab lugeda siit!

Implantaatidele kinnitatava proteesi tehnoloogia on parimaks ravilahenduseks, kui on vaja asendada tervet hambakaart või suuremat tühimikku igemes ja sellest saab lugeda lähemalt siit!