ZOOM-valgendus hambaravikabinetis

ZOOM-valgendust teostab ainult hambaarst. ZOOM-valgendus on kaasaegse hammaste valgenduse tipptehnoloogia ja lubab ainsana turulolevatest meetoditest hammaste valgendamise tulemuse säilimist kuni aasta aega. ZOOM-valgendus on ohutu ning toimib hambaid kahjustamata. 

ZOOM valgendusprotseduuri korral puhastatakse esmalt hambad puhastuspastaga. Seejärel kaetakse igemed igemekaitse geeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemetele. Kui limaskest on kaitstud, siis kantakse hammastele valgendusgeeli, mida aktiveeritakse spetsiaalse ZOOM-lambi valguskiirtega. Protseduur kestab 15 minutit ja seda võib korrata kuni 4 korda. Protseduuri lõpus geel ja igemekaitse eemaldatakse. Kogu protseduur võtab aega 1,5-2 tundi.

Hammaste ZOOM-valgendamine hambaravikabinetis on ohutu, sest esmalt vaatab arst/suuhügienist hammaste ja igemete seisukorra üle ning vastunäidustuste ja riskifaktorite ilmnemisel informeerib sellest koheselt patsienti. Samuti ei kasutata ravikabinetis lubatust tugevamat valgendusgeeli ega normist tugevamat lampi. Hambaravikabinetis hambaid valgendades võib patsient olla kindel, et protseduuri tehakse vastutustundlikult ja oma ala spetsialisti poolt.

Vastunäidustused ZOOM-valgenduse puhul:

  • Kaariese, suuõõne- ja/või igemehaiguste korral.
  • Valgendamine pole soovitatav rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18-aastastele patsientidele, suurte täidistega hammastele ning allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes.
  • Patsientide puhul, kelledel esineb tundlikkust valgusreaktsioonide suhtes, samuti fotokemoteraapiat saavatele isikutele ega melanoomi patsientidele.
  • Hammaste valgendamise protseduur võib olla ebamugavam patsientidele, kellel on hingamisraskused või tugev neelamisrefleks. Samuti pole see protseduur soovitatav raskemate krooniliste haiguste korral.