IMPLANTAATIDELE KINNITATAVAD PROTEESID

Implantaatidele kinnitatava proteesi tehnoloogia (implantaatsild) on parimaks ravilahenduseks, kui on vaja asendada tervet hambakaart või suuremat tühimikku igemes (4-8 puuduolevat hammast). Antud tehnoloogia peamine eelis on see, et iga hammas ei vaja eraldi oma implantaati. Kroonid on üksteisega seotud ja sõltuvalt tühimiku suurusest toetab neid stabiilne kahest või enamast implantaadist koosnev alus. Täisproteesi kindlalt toestamiseks on vaja vaid kahte kuni nelja uut hambajuurt.

Terve hambakaare või mitme hamba asendamine proteesiga annab patsiendile mugavuse ning kindlustunde, sest implantaadi puhul ei ole ohtu, et protees ootamatult lahti tuleks või paigast nihkuks. Tulemus on väga loomulik ning sarnane päris hammastega.

Antud tehnoloogia võimaldab asendada ka puuduolevat iget, mis paigutatakse koos hambakaarega. Samuti aitavad lõualuusse paigutatud implantaadid takistada edasist luukadu. See aitab säilitada loomulikku näokuju ning hambumust.

Implantaatidele kinnitatavad proteesid

Pildil olev töö teostatud dr Toomas Urbla poolt

Implantaatidele kinnitatava proteesi tehnoloogia peamised eelised:

  • Loomulik ja esteetiline tulemus
  • Mugavus igas olukorras – protees ei tule ootamatult lahti
  • Säilib loomulik näokuju – implantaat takistab edasist luukadu
  • Võimaldab asendada ka iget – kunstmaterjalist ige paigutatakse koos hambakaarega

Täisproteeside paigaldamine

Pärast konsultatsiooni ning täpset raviplaani koostamist asetatakse uued hambajuured lõualuusse enamasti ühe raviseansi jooksul. Implantaatide paigaldamine toimub kas üldnarkoosis või lokaalanesteesia all. Patsiendile sobivaim valik otsustatakse koos arstiga.

Kui implantaadid on paigaldatud, peavad haavad mõned päevad taastuma. Seejärel võetakse jäljendid hambakroonide jaoks. Võetud jäljenditest tehakse hambalaboris patsiendile sobivad implantaatidele kinnitatavad proteesid. Olenevalt töö keerukusest ja patsiendi tervislikust seisundist, võib kogu protsessi pikkuseks kujuneda nädal kuni kaks. Raviprotsessi lõppedes on patsiendil loomulik naeratus ning kindlalt püsivad hambad.

 

Implantoloogid võtavad vastu järgmistes Maxilla Hambakliinikutes:

  • Tallinn Novira Plaza (Tartu mnt 25) 6 601 006
  • Tallinn Rotermanni (Laeva 2) 6 232 302
  • Tartu (Soola 8) 7 371 100

Mida kujutab endas üksiku hamba asendamine ja miks tuleb puuduvad hambad võimalikult kiiresti asendada, saab lugeda siit!

Loe ka, mis on augmentatsioon ehk luu kasvatamine ja miks see vajalik on.