Ilus naeratus on enesekindluse võti. Hambad mängivad selles olulist rolli ning paljud meist otsivad täiusliku naeratuse saavutamiseks erinevaid lahendusi. Üks selline “kiire lahendus” on valgendav hambapasta. Kuid kas valgendavad hambapastad tõesti aitavad ja mis on hambaarstide arvamus nende kasutamisest?

 

Säravvalge naeratuse tagab valgendav hambapasta või on vaja enamat?

Valgendavad hambapastad on populaarsed, kuid neile on oluline seada realistlikud ootused. Kasutades valgendavat hambapastat on võimalik eemaldada pindmised plekid, kuid sügavamad plekid vajavad professionaalset sekkumist.

Hambaarstiga konsulteerides saada teada, milline on sinu hammaste reaalne heledaim toon, mida on üldse võimalik saavutada.

Samuti on hambaarstide professionaalne hinnang vajalik selleks, et tuvastada ja ennetada tõsisemaid probleeme nagu näiteks hambakaaries, igemepõletik või hambakivi.

Valgendav hambapasta

Hambaarsti arvamus valgendavatest hambapastadest

Turu-uuringud näitavad, et 75% inimestest eelistab kasutada hammaste valgendamiseks kodust meetodit “whitening” ehk valgendavaid hambapastasid. Maxilla hambaarst dr. Margit Kiviloo sõnab, et see ei ole kõige mõistlikum:

Valgendavas hambapastas sisalduvad tugevad abrasiivained kahjustavad tihedal kasutamisel hambapinda. Abrasiivsed osakesed puhastavad küll hamba pinnale kogunenud pealmist värvunud kihti, kuid tihedamal kasutamisel kahjustavad hambapinda ja viivad ülitundlikkuse tekkeni. Sellega nende „valgendav“ mõju piirdubki.

Abrasiivaineid sisaldavad hambapastad on mõeldud eelkõige suitsetajatele, punase veini- ja kohvi joojatele, kuid nemadki ei tohiks valgendavat hambapastat kasutada sagedamini kui üks kord nädalas.”

Parima valgendava hambapasta valimine

Mida rohkem tehnoloogiad arenevad, seda paremaid lahendusi tuleb ka valgendavate hambapastade osas.

Dr. Meriloo sõnab: “Rääkides parimatest valgendavast hambapastadest on uuemate looduslike hambapastade koostisse valitud sellise teralisusega räniühendid, mis poleerivad ja puhastavad hambaid ja igemeid neid kahjustamata.

Seega parimad valgendavad hambapastad on need, kus abrasiivosakeste osakaal on viidud miinimumini ja asendatud ensüümidega, mis puhastavad õrnalt hambapinda.” Nendeks hambapastadeks on näiteks R.O.C.S. ja Yotuel.

Üheks alternatiivseks tooteks valgendavale hambapastale on looduslik hambavalgenduspulber aktiivsöe baasil, kuid kõige efektiivsema ja valgema naeratuse saab siiski tehes koostööd oma hambaarstiga.

Hammaste valgendamine hambaarsti juures

Maksimaalse tulemuse saavutamiseks hammaste valgendamisel on siiski soovitatav kasutada professionaalseid vahendeid hambaarsti juures ja seda kõike oma ala spetsialisti järelvalve all. Hambakliinikus kasutatakse modernseid hammaste valgendamise meetodeid ja antakse soovitusi koduseks hammaste hoolduseks.

Lisaks hammaste valgendamisele tuleb pöörata tähelepanu ka terviklikule suuhügieenile. Nii saavutad naeratuse, mis peegeldab nii tervist, enesekindlust kui ka ilu.

Loe hammaste valgendamisest ja selle erinevatest meetoditest lähemalt või broneeri vastuvõtuaeg!

Hammaste valgendamine BlancOne