HAMBAPROTEESIDE HÜVITIS

Proteeside hüvitise summat saab kasutada hambakliinikutes, kes on sõlminud lepingu Tervisekassaga. Tervisekassaga lepingu sõlminud hambakliinikute nimekiri on leitav Tervisekassa enda lehel.

Pane tähele:

 • Hambaarstiaega broneerides tasub arstilt küsida, kas hambakliinik on sõlminud Tervisekassaga lepingu, mis annab õiguse proteeside eest hüvitist saada.
 • Võimalusel tasub aja kinnipanemisega veidi oodata ning teha seda jaanuari teises pooles.
 • Soodustuse summa arvestatakse alati raviarvelt maha kohe hambaarsti juures maksmise hetkel. Inimene ei pea ise täitma ega esitama tervisekassale ega hambaarstile ühtegi avaldust või muud dokumenti.
 • Hambaproteeside hüvitise summa kolmeks aastaks on 260 eurot.
 • Oma hambaravi- ja proteesihüvitise kasutamise korda ja hüvitise jääki saad kontrollida www.eesti.ee veebilehelt “Hambaravi-ja proteesihüvitise info” alt.
 • Hambaravihüvitise suuruse ja omaosaluse piirmäära kohta saad täpsemalt lugeda Maxilla veebilehel täiskasvanute hambaravihüvitis.
Proteesihüvitis

Kõige mõtekam on külastada hambakliinikut, kellel on leping nii proteeside hüvitamiseks (260 eurot kolmeks aastaks) kui ka täiskasvanute hambaravi hüvitamiseks (täiendav hüvitis ühes kalendriaastas). Täiskasvanute hambaravi hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele.

Tervisekassa poolt pakutav hambaravihüvitis ja patsiendi poolne omaosalus aitavad jagatud vastutusena motiveerida inimesi jätkuvalt hoidma oma suutervist.

Proteesihüvitist on õigus saada ravikindlustatud:

 • töövõimetuspensionäridel;
 • vanaduspensionäridel;
 • osalise või puuduva töövõimega inimestel;
 • üle 63-aastastel inimestel.

Millal täitub kolm aastat ja saab uuesti hüvitist taodelda?

Kui pensionärile pole varem hambaproteese valmistatud, hakatakse kolmeaastast limiidiperioodi arvestama päevast, millal proteesid valmis said. Uuesti tekib proteesihüvitise taotlemise õigus, kui sellest kuupäevast on möödunud kolm aastat ning inimene pöördub proteeside parandamiseks või uute tellimiseks hambaarsti juurde.

Hüvitisest kasutamata jäänud osa järgmisse perioodi edasi ei kandu. Kui sa ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitame seda täpsustada proteeside valmistajaga või uurida tervisekassast enne hambaarsti külastamist.

Hüvitise näidis

 • Maie esimesed hambaproteesid on hinnaga 200 eurot, need said valmis 12. juunil 2020. Kasutamata jäi 60 eurot, mida Maie saab kasutada kuni 12. juunini 2023. Hüvitisest kasutamata jäänud osa järgmisse perioodi edasi ei kandu.

Proteesihüvitist on võimalik kasutada kolme aasta peale summas 260 eurot.

Proteesimine Maxilla hambakliinikutes

Puuduvate hammaste asendamiseks pakub Maxilla mitmeid võimalusi. Raviplaani koostamisel ja proteesitüübi valikul lähtutakse patsiendi meditsiinilistest näidustustest, suuõõne seisundist ja eelistustest.

Peamiselt saab hambaproteesid jaotada selle järgi, kas need on suust eemaldatavad, suhu fikseeritud või kahe eelneva kombinatsioon. Lisaks saab ka proteese veel kinnitada implantaatidele, seda nii üksiku hamba asendamise korral kui ka terve hambarea taastamiseks.

Loe proteesimisest, hambaproteeside jaotusest ja tüüpidest lähemalt!

 

BRONEERI AEG

Broneeri vastuvõtuaeg mugavalt meie online broneerimisüsteemis või võta ühendust sobiva kliinikuga