Täiskasvanute hambaravihüvitis

Alates 1. jaanuarist 2024 saavad kõik täiskasvanud ravikindlustusega inimesed aastas 60 eurot hambaravihüvitist. Patsient ise tasub vähemalt 50% arvest.

2024 aasta alguses tõusis hambaravihüvitis ka suurenenud hambaravivajadusega inimestele, kelle seas on näiteks rasedad, alla 1-aastase lapse emad, puuduva töövõimega inimesed, vanaduspensionärid jne.

Hüvitist tõsteti 85 euro pealt 105 eurole ning langetati ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile.

Hambaravihüvitis

Mida on vaja teada hambaravihüvitisest?

 • Hüvitist saab kasutada ainult Tervisekassaga lepingu sõlminud hambaraviasutustes. Maxilla Hambakliinik on sõlminud Eesti Tervisekassaga täiskasvanute hambaravihüvitise lepingu!
 • Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele. Kõigi nende teenuste eest, mis ei kuulu hüvitatavate teenuste nimekirja, tuleb tasuda täishinda. Lisaks on teenuseosutajal õigus patsiendilt küsida visiiditasu kuni 5 eurot (v.a rasedad).
 • Soodustuse summa arvestatakse raviarvelt maha kohe maksmise hetkel ning tagantjärele ei pea esitama ühtegi avaldust ega dokumenti.
 • Hüvitise suurust ja jääki saab kontrollida riigiportaalist www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“.
 • Hambaravihüvitise visiitidel ei kehti täiendavalt 5%-list Partnerkaardi või kliendikaardi soodustust. Vabandame!
 • Täiskasvanute hambaravihüvitist ei saa kasutada eriarstide vastuvõttudel.

Hüvitise näidis

 • Kui Teie hambaravi arve hüvitatavate teenuste eest on näiteks 120 eurot, siis tuleb endal tasuda 50% raviarvest ehk 60 eurot ja teise 50% hüvitab haigekassa. Samal kalendriaastal Tervisekassa teie eest hambaraviteenuseid rohkem ei hüvita ehk järgmisel korral tasute raviarve täies ulatuses ise.

 • Kui Teie raviarve on hüvitatavate teenuste eest näiteks 100 eurot, siis tasub Tervisekassa sellest ära 50 eurot ja Teil jääb maksta ülejäänud 50 eurot. Seega teil on sellel kalendriaastal kasutada veel 10 eurot hambaravihüvitist.

Arvutuskäigu näidis:

 • Hambaravi arve 100 eurot
 • 50% tasub patsient: 50 eurot
 • 50% tasub Tervisekassa: 50 eurot
 • Hüvitise jääk: 60–50 = 10 eurot hüvitist veel samal aastal

Hambaravihüvitis rasedale ja alla üheaastase lapse emale

Alates 1. jaanuarist 2014 saavad lapseootel naised ja alla üheaastaste laste emad hambaravihüvitist kuni 105 eurot aastas, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 12,5% arvest ise.

Hüvitise suurust ja jääki palume kontrollida enne hambaarsti külastust riigiportaalist www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“.

Juhul, kui lapseootel naisel ei ole tekkinud õigust suurenenud hambaravihüvitisele, palume esitada Tervisekassale rasedakaart või tõend hüvitise saamiseks suuremas määras.

Hambaarst kontrollib hüvitise summat Tervisekassa andmebaasist. Suurenenud hüvitise õigus muutub nähtavaks alates Tervisekassa lepingupartnerist günekoloogi/ämmaemanda raseduse kinnitamise raviarve jõudmisest Tervisekassasse.

Kui lapseootel naine kasutab erakliiniku teenuseid, tuleb 105-eurose hüvitise saamiseks esitada Tervisekassale rasedust kinnitav tõend.

Rasedate hambaravihüvitis

Hambaravihüvitis eakale, pensionärile ja osalise või puuduva töövõimega inimesele

Vanadus- ja töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ja üle 63 aastased eakad saavad hambaravi jaoks hüvitist 105 eurot aastas, patsient tasub ise seejuures vähemalt 12,5% arvest.

Hüvitise kasutamisel kehtivad kõik tavalise täiskasvanud hambaravihüvitise kasutamise reeglid. Hüvitist saab kasutada kõikides Maxilla Hambakliinikutes, see kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele.

Kõigi nende teenuste eest, mis ei kuulu hüvitatavate teenuste nimekirja, tuleb tasuda täishinda vastavalt hambaarsti hinnakirjale.

Visiiditasu on 5 eurot. Soodustus arvestatakse automaatselt arvest maha, eraldi mingeid dokumente esitama ei pea.

Loe ka, mis on proteesihüvitis ja mis juhtudel seda kasutada saab.

Hüvitise suurust ja jääki saab kontrollida riigiportaalis www.eesti.ee teenuse alt „Hambaravi- ja proteesiteenuste info“.

Suurenenud hambaravi vajadus

Kõik suurenenud hambaravi vajadusega patsiendid saavad kasutada hüvitist kuni 105 eurot aastas, kusjuures patsient  tasub vähemalt 12,5% arvest ise.  Inimesel on õigus  hüvitisele, kui suurenenud vajadus hambaraviteenuse saamiseks on tekkinud järgmiste tervishoiuteenuste osutamise või haiguste tagajärjel:

 1. pea- ja kaelapiirkonna kasvajate kirurgiline ja/või kiiritusravi; (teatud onkoloogiliste ja hematoloogiliste haigusseisundite korral on inimesel õigus taotleda tasuta hambaravi);
 2. hambakudede või näo- ja lõualuude väärarenguid põhjustavate geneetiliste ja ainevahetushaiguste ravi;
 3. näo-lõualuude piirkonna traumade ja põletike kirurgiline ravi;
 4. meditsiiniline protseduur (endoskoopia, anesteesia ja muu), mille käigus on tekkinud näo-lõualuude piirkonna trauma;
 5. kopsu-, maksa-, südame ja/või neerude, vereloome tüvirakkude siirdamine või siirdamiseks ettevalmistamine;
 6. endoproteesimise järjekorda lisatud;
 7. esimest tüüpi diabeet;
 8. Sjögreni sündroom.

Selle, kas inimesel on suurenenud hambaravivajadus, määrab tema raviarst ning lisab vastava statistilise koodi raviarvele. Nii jõuab vajalik info Tervisekassa partneriks oleva hambaarstini ja tõestab inimese õigust 105-eurosele hüvitisele.

Lisainfo Tervisekassa kodulehel.

BRONEERI AEG

Broneeri vastuvõtuaeg mugavalt meie online broneerimisüsteemis või võta ühendust sobiva kliinikuga