ÜKSIKU HAMBA ASENDAMINE
Miks hambaimplantaat?
- Ei kahjusta kõrvalhambaid
- Välistab kõrvalhammaste vajumise
- Välimuselt ning funktsionaalsuselt nagu päris hammas
- Võimalik asendada ühte, mitut või kõiki puuduvaid hambaid
- Pika elueaga
- Säästab lõualuud
- Protseduuri õnnestumise tõenäosus on üle 95%
- Valutu ning kiire protseduur

Miks tuleb puuduvad hambad võimalikult kiiresti asendada?
Hamba/hammaste kaotuse korral tuleks mõelda võimalikult kiiresti edasisele ravile ehk puuduvate hammaste asendamisele. See on väga oluline kuna puuduvad hambad võivad tekitada edasisi komplikatsioone, samuti ei ole tühimik hammastes just eriti kaunis.
- Hambumuse halvenemine – puuduva hamba kõrvalolevad hambad võivad hakata liikuma tekkinud hamba tühimiku kohale ning selle tõttu võib hambumus paigast liikuda. Halvenenud hambumus võib raskendada mälumist ja mõjutada suuhügieeni
- Puuduva hamba vastashammas vajab kontakti – selle puudumisel võib ülemine vastashammas hakata vajuma. Ilma tavapärase koormuseta hakkab lõualuu pärast hammaste eemaldamist järk-järgult kahanema. Sellised muutused mõjutavad lisaks tervisele ka naeratuse esteetilist välimust ning inimese näokuju.
Valutu ning kiire protseduur!
Hambaimplantaadi paigaldamine on kiire ja valutu protseduur. Protseduuri läbiviimiseks kasutatakse kohalikku tuimestust ning tavaliselt võtab implantaadi lõualuusse asetamine aega vaid umbes 30 minutit.
Implantaadi asetamise etapid:
- Konsultatsioon – spetsialist koostab patsiendi anamneesi, vaatab üle hambumuse, teeb vajadusel röntgenuuringu hammastest, hindab luu ning kudede seisukorda ning koostab patsiendi soovidele ja vajadustele vastavalt raviplaani. Lepitakse kokku implantaadi asetamiseks vastuvõtuaeg.
- I etapp, implantaadi asetamine – Puuduva hamba kohale, lõualuusse, tehakse spetsiaalse roteeruva instrumendiga ava kuhu paigaldatakse implantaat.*
- II etapp – Peale igeme paranemist eemaldatakse igeme formeerija ning asetatakse implantaadile lõplik hambakroon või muu proteetiline lahendus.
*Õmblused eemaldatakse 1-2 nädalat pärast operatsiooni. Implantaadi luustumine ning pehmete kudede paranemine võtab keskmiselt aega 3-4 kuud, millele järgneb igeme formeerija asetamine (mõnikord piisava stabiilsuse olemasolu puhul on võimalik kohe kinnitada ka igeme formeerija või isegi ajutine kroon, mis toimibki igeme formeerijana).
Kellele sobib hambaimplantaat?
Hambaimplantaat sobib kõigile, kes soovivad asendada ühte, mitut või kõiki puuduvaid hambaid. Implantaadi asetamisel on riskifaktoriteks näiteks suitsetamine, halb suuhügieen, aktiivsed igemehaigused ning hammaste krigistamine. Hambaimplantaadi asetamise eelduseks on piisav luu olemasolu. Selle puudumisel tuleb luud juurde kasvatada.
Peale protseduuri
Vahetult peale hambaimplantaadi paigaldamist võib esineda antud piirkonnas turset, punetust ja valu. Ebamugavustunde ja valu leevendamiseks võib pärast protseduuri käigus tehtava kohaliku tuimestuse mõju kadumist võtta käsimüügis müüdavaid valuvaigisteid. Iga patsient saab peale implantaadi asetamist meie arstidelt ka edasiseks täpsed juhised.