HAMBA ASENDAMINE IMPLANTAADIGA

Hamba kaotus võib olla päris muserdav, kuid selle asendamine on tänapäeva hambaravis muutunud aina lihtsamaks. Puuduv hammas mõjutab inimese enesekindlust ja ajapikku tekitab ka suutervises komplikatsioone. Implantaadi paigaldamine on parim moodus puuduva hamba asendamiseks.

Miks on hambaimplantaat parim moodus puuduva hamba asendamiseks?

 

 • Ei kahjusta kõrvalhambaid
 • Välistab kõrvalhammaste vajumise
 • Välimuselt ning funktsionaalsuselt nagu päris hammas
 • Võimalik asendada ühte, mitut või kõiki puuduvaid hambaid
 • Pika elueaga
 • Säästab lõualuud
 • Protseduuri õnnestumise tõenäosus on üle 95%
 • Valutu ning kiire protseduur
Hamba implantaat

Puuduvad hambad tuleb võimalikult kiiresti asendada

Hamba või hammaste kaotuse korral tuleb mõelda võimalikult kiiresti edasisele ravile ehk puuduvate hammaste asendamisele. See on väga oluline kuna puuduvad hambad võivad tekitada edasisi komplikatsioone, samuti ei ole tühimik hammastes just eriti kaunis.

 • Hambumuse halvenemine – puuduva hamba kõrvalolevad hambad võivad hakata liikuma tekkinud hamba tühimiku kohale ning selle tõttu võib hambumus paigast liikuda. Halvenenud hambumus võib raskendada mälumist ja mõjutada suuhügieeni
 • Puuduva hamba vastashammas vajab kontakti – selle puudumisel võib ülemine vastashammas hakata vajuma. Ilma tavapärase koormuseta hakkab lõualuu pärast hammaste eemaldamist järk-järgult kahanema. Sellised muutused mõjutavad lisaks tervisele ka naeratuse esteetilist välimust ning inimese näokuju.

Loe lähemalt, miks on väga oluline puuduolev hammas asendada ja mida see mõjutab, kui seda ei tehta.

Implantaadi paigaldamine on valutu ja kiire protseduur

Hambaimplantaadi paigaldamine on kiire ja valutu protseduur. Protseduuri läbiviimiseks kasutatakse kohalikku tuimestust ning tavaliselt võtab implantaadi lõualuusse asetamine aega vaid umbes 30 minutit.

Kuidas implantaadi asetamise protseduur välja näeb

 • Konsultatsioon – spetsialist vaatab üle patsiendi hambumuse, teeb vajadusel hammastest röntgenuuringu, hindab luu ning kudede seisukorda. Seejärel koostab arst patsiendi soovidele ja vajadustele vastava raviplaani. Lepitakse kokku uus vastuvõtuaeg implantaadi asetamiseks.
 • I etapp, implantaadi asetamine – puuduva hamba kohale, lõualuusse, tehakse spetsiaalse roteeruva instrumendiga ava, kuhu paigaldatakse implantaat.*
 • II etapp – pärast igeme paranemist eemaldatakse igeme formeerija ning asetatakse implantaadile lõplik hambakroon või muu proteetiline lahendus.

*Õmblused eemaldatakse 1-2 nädalat pärast operatsiooni. Implantaadi luustumine ning pehmete kudede paranemine võtab keskmiselt aega 3-4 kuud, millele järgneb igeme formeerija asetamine (mõnikord piisava stabiilsuse olemasolu puhul on võimalik kohe kinnitada ka igeme formeerija või isegi ajutine kroon, mis toimibki igeme formeerijana).

Kas hambaimplantaat sobib mulle?

Hambaimplantaat sobib peaaegu kõigile, kes soovivad asendada ühte, mitut või kõiki puuduvaid hambaid. Implantaadi asetamisel on riskifaktoriteks näiteks suitsetamine, halb suuhügieen, aktiivsed igemehaigused ning hammaste krigistamine. Hambaimplantaadi asetamise eelduseks on piisav luu olemasolu. Selle puudumisel tuleb luud juurde kasvatada. Loe lähemalt, mis on hambaimplantaadi paigaldmise eeldused ja mis puhkudel implantaadid ei sobi.

Millega arvestada peale implantaadi paigaldust

Vahetult peale hambaimplantaadi paigaldamist võib esineda antud piirkonnas turset, punetust ja valu. Ebamugavustunde ja valu leevendamiseks võib pärast protseduuri käigus tehtava kohaliku tuimestuse mõju kadumist võtta käsimüügis müüdavaid valuvaigisteid. Hambaarst annab igale patsiendile pärast implantaadi asetamist täpsed juhised millega arvestada, sealhulhas kuidas implantaatide eest hoolitseda ja kui tihti käia kontrollis.

Implantaatidele kinnitatava proteesi tehnoloogia on parimaks ravilahenduseks, kui on vaja asendada tervet hambakaart või suuremat tühimikku igemes ja sellest saab lugeda lähemalt siin!

Loe ka, mis on augmentatsioon ehk luu kasvatamine ning miks see vajalik on.

BRONEERI AEG

Broneeri vastuvõtuaeg mugavalt online broneerimisüsteemis või võta ühendust sobiva kliinikuga!