Foto: Anne&Stiil

Pildistas: Krõõt Tarkmeel

Koolitaja Epp Kärsin räägib oma kogemusest HealthySmile valgenduskomplektiga.

Foto: Anne&Stiil

Pildistas: Krõõt Tarkmeel

HealthySmile, kodune hammaste valgendamine.

Mina ja minu hambad – need on rohkem kui olulised, sest päevast päeva olen koolitajana inimeste ees ning ilusad valged hambad on minu pärliks.

Kuidas jõudsin HealthySmileni?

Olen varasemalt hambaid valgendanud Maxilla Hambakliinikus Zoom süsteemiga. Pean tunnistama, et mitu korda selle protsessi ajal tundsin valusähvatust kui valguslamp oli aktiivse valgendusaine peal küpsetamas.

Ajaliselt kestis Zoom-valgendamise protseduur pea 2 tundi. Kogu protsess vajas põhjalikku ettevalmistust, igemed kaeti spetsiaalse vahendiga, et kaitsta neid valgendava geeli eest.

Tulemus oli silmaga kohe nähtav ja üsna pikaaegne. Ühel hetkel aga pilte vaadates tundus, et hambad vajaksid värskendust. 

Minul tekkis mõte pöörduda taaskord Maxilla Hambakliiniku poole ja minu armas hambaarst Ragne Abel-Hiiemäe pakkus uut võimalust, et saaksin kodus ise oma hambaid valgendada. Tundus põnev ja otsustasin proovida.

Läksin Maxilla Hambakliinikusse visiidile. Esmalt tuli teha vorm kapede jaoks. Metallist aluse peale pandi isevormuv aine, mis üsna kiirest muutus tahkeks ja suust eemaldades oli võtnud juba hambakaare kuju. Nii tehti alumise kui ülemise hambakaarega.

 

Komplekt – kaped ja valgendusgeel

Läks vaid paar päeva kui sain oma kaped kätte koos uhke komplektiga (Pilt 1).

Tunnistan ausalt, et esialgu kartsin HealthySmile kasutama hakata. Olin mures, et kas panen ikka õige koguse valgendavat geeli kapedele ja kas hambad muutuvad ka tundlikuks. Dr. Abel-Hiiemäe näitas kenasti kogu protsessi ette, mis tundus lihtne. Kohe koju jõudes ma siiski esimesel päeval ei alustanud. Ootasin õiget hetke, sest soovitus oli õhtul kodus neid kanda ja vahetult enne magamist eemaldada.

Minul ei õnnestunud töölt koju tulles tükk aega kapesid suhu panna kuna nendega tuleks olla umbes 4 tundi. Jõudsin alati koju nii hilja ning tahtsin pigem süüa ja näksida. Nii möödus mitu nädalat enne kui leidsin enda jaoks mugava variandi, panna kaped suhu hoopis selleks ajaks kui magama lähen.

Igati hea plaan – hambad pestud, kapedele väikesed piisad valgendavat geeli ja kell helisema. Sain magusasti magada neli tundi, tõusin äratuskella peale, ukerdasin unisena vannituppa, võtsin kaped suust, pesin hambad ja siis tagasi voodisse.

Kasutamine

Esimesed viis päeva kasutasin 16%-list valgendavat geel. Hambad õnneks tundlikuks ei muutunud. Jätsin kaks päeva vahele ja siis juba edasi 10%-lise valgendava geeliga.

Püüdsin mõned päevad vältida kohvi, teed, punapeeti jne. ehk toiduaineid mis võivad soodustada parkumist.

Tulemus oli tegelikult näha juba peale kapede kasutamise esimest kolme päeva.

Peale kogu protsessi läbi tegemist olid hambad säravalt valged aga mitte ebaloomulikult.

Nüüd on kaped olemas ja kui tunnen, et soovin tulemust värskendada ei pea panema hambaarstiaega valgenduseks, vaid saan seda teha kodus väga kiirelt ja efektiivselt.

Selline viis sobib ideaalselt kiire elutempoga inimestele.

Soovitan HealthySmile valgenduskomplekti siiralt, sest tulemus on silmnähtav ja särav. Kaunis naeratus on iga inimese välimuses nagu kirss tordil.

 

 

Epp Kärsin