Mis on soodapesu?

Särav naeratus kaunistab sind! Kahjuks meie hambad pole sageli sellised nagu neid tahaksime näha – kaunilt valged. Aeg ja olud muudavad need tuhmimaks ja tumedamaks. Põhjused võivad olla erinevad: kahjulikud harjumused (nt. suitsetamine) ja pigmentaineid sisaldavad toitained (nt. mustikad, kohvi, tee, punane vein, coca-cola).

Kõike seda on võimalik eemaldada soodapesu ehk hammaste pärlipesu käigus.

Hammaste soodapesu on meetod, mille käigus spetsiaalne granuleeritud ja maitsestatud sooda, vee ja õhu survestatud juga, eemaldab hammastele kogunenud katu ja pigmendi.

Kas soodapesu on ohutu?

Pärlipesu käigus spetsiaalsed pärlid eemaldavad hammaste pinnalt tumeda pigmendi. Protseduur on kiire ja valutu, ka raskesti ligipääsetavad kohad, nagu näiteks tihedad hambavahed, saavad puhtaks.

Pärast protseduuri on hambad puhtamad, säravamad ja ka valgemad. See ei kahjusta hambapinda ega ka igemeid, kuid põhjalik puhastus eemaldab hammastelt kaitsekihi, mis taastub täielikult umbes kahe tunni jooksul. Seetõttu pole kahe tunni jooksul pärast puhastust soovitav süüa, juua ega suitsetada.

Pärlid ei jäta suhu spetsiaalset maitset, mitte nii nagu sooda. Puhastuse tulemus peaks säilima hammaste õigel hooldamisel ligikaudu pool aastat või isegi kauem – aasta.

Kas soodapesu eemaldab ka hambakivi?

Tugevamat hambakivi soodapesu ei eemalda. Seega hambakivi olemasolul tuleb eelnevalt lasta hambaarstil teha hambakivi eemaldus. Loe lähemalt, miks on oluline hambakivi eemaldada, kuidas seda tehakse ja kuidas ennetada selle tekkimist.

Hammaste soodapesu ja pärlipesu on eelduseks ka hammaste Zoom valgendamiseks.

Dr Margit Kiviloo, Maxilla Hambakliinik


Broneeri endale aeg kohe meie online broneerimissüsteemis!