fbpx

Hammaste pärlipesu ja soodapesu

Avaleht/Kaasaegne hambaravi, Kasulik nõu/Hammaste pärlipesu ja soodapesu

Hammaste pärlipesu ja soodapesu

Särav naeratus kaunistab Sind! Kahjuks meie hambad pole sageli sellised nagu neid tahaksime näha – kaunilt valged. Aeg ja olud muudavad need tuhmimaks ja tumedamaks. Põhjused võivad olla erinevad: kahjulikud harjumused (nt. suitsetamine) ja pigmentaineid sisaldavad toitained (nt. mustikad, kohvi, tee, punane vein, coca-cola).

Kõike seda on võimalik eemaldada soodapesu  ja hammaste pärlipesu käigus. Hammaste soodapesu on meetod, mille käigus spetsiaalne granuleeritud ja maitsestatud sooda, vee ja õhu survestatud juga, eemaldab hammastele kogunenud katu ja pigmendi. Protseduur on kiire ja valutu, ka raskesti ligipääsetavad kohad, nagu näiteks tihedad hambavahed, saavad puhtaks. Pärast protseduuri on hambad puhtamad, säravamad ja ka valgemad.

Pärlipesu käigus spetsiaalsed pärlid eemaldavad hammaste pinnalt tumeda pigmendi. See ei kahjusta hambapinda ega ka igemeid, kuid põhjalik puhastus eemaldab hammastelt kaitsekihi, mis taastub täielikult umbes kahe tunni jooksul. Seetõttu pole kahe tunni jooksul pärast puhastust soovitav süüa, juua ega suitsetada. Pärlid ei jäta suhu spetsiaalset maitset, mitte nii nagu sooda. Puhastuse tulemus peaks säilima hammaste õigel hooldamisel ligikaudu pool aastat või isegi kauem – aasta.

Tugevamat hambakivi pärlipesu ei eemalda. Seega tuleb vajadusel eelnevalt lasta hambaarstil eemaldada ka hambakivi, mis on hammastele kogunenud. Hammaste soodapesu ja pärlipesu on eelduseks ka hammaste Zoom – valgendamisele.

Dr.Margit Kiviloo, Maxilla Hambakliinik