HAMBAKAUNISTUS

 

on tillukese kristall-kujuke, mis liimitakse hambale ilma hambaemaili kahjustamata. Kaunistus on umbes 0,5 mm paksune, laius-pikkus varieeruvad (~2-3 mm). Kuna kaunistus on suhteliselt õhuke, harjub sellega üsna kiiresti. Saadaolevate kujukeste valikusse kuuluvad näiteks kullast südamed, taevatähed, delfiinid jne. Hambakaunistusi on nii väärismetallist, ainult kivikesena kui ka väärismetallkujuke koos kiviga. Hind sõltub sellest, kui palju on kujukeses väärismetalli ja kui väärtuslik on kivike.

Paigaldamise eel töödeldakse hamba pind happega ja seejärel kinnitatakse kaunistus spetsiaalse voolava täidismaterjaliga hambale. Täidismaterjal kõvastatakse lambi abil . Kogu protseduur võtab aega umbes 15 minutit ja on täiesti valutu.

Kui tekib soov hiljem kaunistus eemaldada, siis kulub hambaarsti juures vaid 15 minutit. Hambakaunistus eemaldatakse hamba pinnalt spetsiaalsete lihvimispuuride ja poleerimisketastega. Hamba pind on ka pärast kaunistuse eemaldamist sile ja vigastusteta.

Teoreetiliselt peaks korralikult paigaldatud ja hooldatud hambakristall hambal püsima aastaid, kuid ettevaatamatu tegutsemine (nt. kõva toidu närimine, traumad jmt.) võivad selle liiga vara lahti murda. Kui hambakaunistuse tagumine pind on rikkumata ja vana kaunistus on kenasti korras, siis saab selle soovi korral enamasti tagasi liimida.

Hambakaunistuse paigaldamise hind on 25€ millele lisandub hambakristalli hind (al 16€ ).

 

Broneeri endale aeg siin!