Tihtipeale tekib lastevanematel küsimus – millal on õige aeg lapsega esimest korda hambaarsti juurde minna?

Uurime selle koos välja ja anname soovitusi, mida teha sujuvaks esmavisiidiks.

Millal minna lapsega esimest korda hambaarsti juurde?

Esimene visiit hambaarsti juurde peab toimuma 1,5-2-aastase lapsega.

Siis kui osa piimahambaid on juba suhu lõikunud.

Loodetavasti pole sellises vanuses vaja hambaid ravida. Varajaste visiitidega harjub laps hambaravikabinetiga ja sellega, et hambaarst tema suus toimetab.

Kuidas esimeseks visiidiks ette valmistuda?

Kui minna lapsega esimest korda hambaarsti juurde, siis see võib olla tema jaoks üsna hirmuäratav. Laps ei tea, mis teda ees ootab. Esmakülastuse sujuvaks möödumiseks on hea kui lapsevanem teeb väikest eeltööd. Valmistab lapse ette nii, et tal on lihtsam uue keskkonnaga kohaneda. Aga kuidas?

Kodus võiks lapsevanem eelnevalt rääkida, mis last ees ootab. Seletada, mida hambaarsti töö endast kujutab, kuidas näeb välja kabinet ja miks üldse hambaid kontrollimas käima peab. Läheneda võib mänguliselt, näiteks öelda, et hambaarst tahab üle lugeda mitu hammast sul on.

Abiks on vastava teemaga seotud raamatud ja multifilmid. Näiteks klassikaline raamat „Sööbik ja Pisik“ või „Piraadipoiss Peedu ja Hambaämblik“ ning „Mõmmikud hambaarsti juures“. Internetis leiab rohkelt materjale suukool.ee lehelt.

Võib ka mängida kaisukaru või nukuga hambaarsti, nii et kordamööda saab laps olla nii arsti kui ka patsiendi rollis.

Mitte mingil juhul ei tohi last hirmutada hambaarsti, puurimise või süstiga. Hoiduma peaks hambaarstist negatiivses toonis rääkimisest.

Loe ka, mida teha kui sinu laps kardab hambaarsti juurde minna.

 

Kuidas üldiselt lapse esimene hambaarsti külastus välja näeb?

Esimene visiit on tavaliselt mänglev. Laps lihtsalt tutvub ümbrusega, oma hambaarstiga, sõidab hambaravitooliga. Kui laps on tubli, siis hambaarst kingib lapsele peale visiiti väikese mänguasja või meene.

Kui selleks on vajadus, siis alles järgmisel visiidil alustatakse raviga . Selle käigus tehakse mingi lihtne profülaktiline protseduur või ravitakse kõige väiksem hambaauk. Tõsisemate probleemide juurde minnakse järk-järgult. Nii saavutatakse usaldus ja hea koostöö lapse ning hambaarsti vahel.

Laps vajab turvalisust ja sõbralikkust, seepärast on soovitav, et ta käiks ühe kindla hambaarsti juures, kellega saavutatakse hea kontakt ning keda laps usaldab. Lapsega tuleb hambaarsti külastada vähemalt kaks korda aastas.

Maxilla Hambakliiniku lastekabinet

Meie teame, kui oluline on laste hambaravi, seetõttu oleme loonud Tähesaju kliinikusse spetsiaalselt lastele mõeldud hambaravikabineti.

Kabinet seinu kaunistavad tuntud multikategelased, lapsega tegelevad head ja hoolivad hambaarstid ning personal. Oleme loonud keskkonna, kus laps ei karda enam hambaarsti ja tuleb igale uuele visiidile rõõmuga.

Loe laste hambaravikabineti kohta lähemalt ja broneeri aeg vastuvõtuks!